Sanatçılar:

Simge’den Yeni Single “Yankı”

03.02.2016

Simge’nin uzun zamandır Ozan Bayraşa ile birlikte üzerinde çalıştığı yeni teklisi "Yankı"; Sezen Aksu, Deniz Erten ve Ersay Üner gibi dev müzisyenlerin desteğiyle bomba gibi bir çıkış yapıp müzikseverlerden tam not almayı başardı.

Yankı Şarkı Sözüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Simge'yi Tanıyalım

1981 İstanbul doğumlu olan Simge Sağın eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi , Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde tamamlamıştır.

Sanatçı müzik kariyerinin başlarında Zeynep Dizdar, Gülşen, Serdar Ortaç ve Yaşar gibi önemli sanatçılara vokalistlik yapmıştır. Bunun dışında pek çok dizi ve jenerik müzik çalışmalarında görev almıştır. 

2011 yılında Erdem Kınay prodüktörlüğünde ilk EP albümü olan "Yeni Çıktı" ile müzikseverlere merhaba demiştir. Albümde 6 şarkı bulunmaktadır (Başı Dertte, Ödeme Vakti, Vicdanın Afetsin, Misafir, Issız Ada, Palavra). Yetenekli şarkıcı ikinci EP albümünü 2014 yılında kendi prodüktörlüğünde çıkarmıştır. Albüm "Bip Bip" adıyla piyasa sürülmüş olup içerisinde "Bip Bip" şarkısının 4 ayrı versiyonu bulunmaktadır. Sanatçı albümden  "Bip Bip (Bayraşa Mix)" adlı şırkıyı kliplendirmiş. Klip 30 Milyon üzerinde müziksever tarafından görüntülenmiştir. Şarkıcı 2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Riff Cohen şarkısı olan Dans Mon Quartier şarkısının sözlerini değiştirerek düzenlemiş ve "Miş Miş" adlı ilk teklisini çıkarmıştır. Sanatçı bu teklisiyle büyü bir kitleye sesini duyurmayı başarmıştır. Yeni başarılara önü açık olan şarkıcı müzik kariyeri boyunca pek çok ödülle adını duyurmuştur.

Bir cevap yazın Cevabı iptal et