Sanatçılar:

lker Özdemir ‘in “Yağmurlar” albümü çıktı!

28.01.2016

Müzik duayeni Aysel Gürel’in manevi oğlu olarak anılan İlker Özdemir İstanbul doğumlu olan bir İzmirlidir. Müzik eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi klasik gitar ve hafif müzik bölümlerinde tamamlamıştır. Çeşitli yarışmalarda derece ve birincilik alan sanatçı solistliğin yanı sıra söz yazıp beste yapmaktadır.

2008 yılında Aysel Gürel’in ölümünden yaklaşık iki ay sonra Aysel Gürel’in anısına Aysel gürel şarkılarından oluşan Çınar Vol.I albümünde genel koordinatör ve prodüktör olarak görev almıştır. Ayrıca sanatçı bu albümde Zerrin Özer’in seslendirdiği “Çiçeksiz Bahçe Sokağı”, Kubat’ın seslendirdiği “Ayrılık Zor Geldi” ve kendi sesiyle hayat verdiği “Martı” şarkılarının bestecisidir.

Müzik dünyasında 20 yıldır yurt içi ve yurtdışında performans sergileyen sanatçının ilk solo albümü 2016’nın ilk günlerinde görücüye çıktı.  Sanatçının, albümün adını da taşıyan “Yağmurlar” şarkısının söz müziği kendisine ait. Ayrıca sanatçıya bu slow şarkısında müzik dünyasının başarılı isimlerinden Zerrin Özer eşlik ediyor.

Albüm 9 şarkıdan oluşuyor. Albümde yetenekli müzisyen pek çok başarılı isimle çalışmış. Ayrıca kendi söz ve besteleri de bulunuyor. Sanatçıya e-akor ailesi olarak başarılar dileriz.

 

ALBÜM ŞARKILARI

  1. Yağmurlar (feat. Zerrin Özer)  Söz & müzik: İlker Özdemir

  2. Çalsın SazlarSöz & müzik: Barış Bilgili

  3. Yıllar SonraSöz & müzik: Mehmet Suavi Saygan

  4. Yandım YandımSöz & müzik: Ramazan Kubat

  5. AyrılıncaSöz & müzik: İlker Özdemir

  6. Martı (feat. Betül Demir)Söz: Aysel Gürel  Müzik : İlker Özdemir

  7. New YorkSöz & müzik: İlhan Şeşen

  8. Yağmurlar (solo)

  9. Yandım Yandım (Radio Edit)

Bir cevap yazın Cevabı iptal et